NASZE SUKCESY I AKTYWNOŚCI

Drogi Czytelniku!

cieszymy się bardzo, że odwiedziłeś naszą stronę internetową i właśnie tę zakładkę. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej i odpowiedniemu podejściu do nauczania, możemy się pochwalić wieloma osiągnięciami. Poniżej znajdziesz informację o sukcesach naszych uczniów i przeczytasz o naszych aktywnościach.

 

Największym sukcesem Akademickiej Szkoły Podstawowej Magellanum jest integracja społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i nauczycieli.

 

Chcemy stworzyć każdemu dziecku możliwość odniesienia sukcesu. Nauczyciele organizują w ciągu roku rozmaite konkursy. Każdy z nauczycieli wybiera jeden konkurs zewnętrzny oraz przygotowuje jeden wewnętrzny.

Kształtowanie osobowości u dziecka poprzez udział w konkursach to bardzo duże wyzwanie dla jego opiekunów. Każde dziecko inaczej podchodzi do udziału w organizowanych zabawach i ma indywidualne podejście do współzawodnictwa i rywalizacji. Dobrą metodą okazuje się właśnie zachęcenie dziecka do udziału w różnego rodzaju konkursach.

 

Dlaczego dzieci powinny brać udział w grach organizowanych dla nich? – według opinii psychologa Dobrze jest, gdy dzieci od najmłodszych lat uczą się rywalizacji poprzez umiejętność zarówno przegrywania jak i wygrywania. Taka umiejętność może okazać się bardzo pomocna, zwłaszcza, że żyjemy w czasach, które w opinii psychologa charakteryzują ciągłą gonitwa za pieniądzem, wyższym standardem życia i karierą. Już od najmłodszych lat, dzieci w przedszkolu spotykają się z zachowaniem rywalizacyjnym. Jest to zjawisko, które może motywować do działania wtedy, gdy  mówimy o „zdrowej” rywalizacji.

 

Dodatkowo nasza społeczność szkolna bierze udział w szkolnych uroczystościach i w akcjach charytatywnych na rzecz tych najbardziej potrzebujących. Wśród wielu licznych sukcesów, nagrodzonych medalami, miejscami na podium czy tytułami laureata, miło i kreatywnie spędzamy czas i bardzo dobrze się przy tym bawimy jak np. podczas nocy filmowej organizowanej w naszej szkole.

NASZE SUKCESY I AKTYWNOŚCI